ZINTEGROWANA PLATFORMA
CYFROWEJ EDUKACJI
EKOLOGICZNEJ
Jesteśmy na:

Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!

10:39 | 12 kwietnia 2018

Każdego dnia wstajemy rano, żeby podjąć walkę, zmierzamy się z przeciwnościami losu. Czasem brakuje nam motywacji, widzimy swoje ograniczenia i nabieramy poczucia, że już nic nie możemy zrobić. Nick Vujicic pokazuje nam, jak bardzo mylne jest to wrażenie.

 

Tytuł: Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!
Autor: Nick Vujicic
Treść/dział: samodoskonalenie, wiara

Książka „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” jest autobiografią autora z jego własnym komentarzem. Urodził się jako człowiek bez kończyn. Jego rodzice przeżyli szok, kiedy zobaczyli swoje nowo narodzone dziecko. Jednak, całe szczęście, szybko otrząsnęli się i zadbali o najlepsze wychowanie dla syna oraz dom pełen miłości. Jak nie trudno się domyślić, życie Nicka nie jest i nie było łatwe, ale za to jest pozbawione ograniczeń.

Autor na przykładzie własnych przeżyć pokazuje nam, że wszystko możemy w Tym, który nas umacnia, a Pan Bóg jest nieograniczony i pełen miłości, dlatego też ograniczenia często są tylko barierą, jaką sami sobie stawiamy. A nie odwrotnie. Na przykładzie własnego życia, osoby niepełnosprawnej, próbuje zachęcić czytelnika do pokonywania własnych barier. Ukazując drogę do samodoskonalenia i pracy nad sobą.

 

 

Życie pozbawione kończyn jest dla nas, pełnosprawnych, nie do wyobrażania. Ciężko jest nam poradzić sobie bez jednego palca, kiedy się skaleczymy, a co dopiero bez rąk. Autor opisuje nie tylko swoje doświadczenia i zwątpienia, np. w wieku nastoletnim, kiedy myślał, że nigdy nie znajdzie sobie partnerki, ale także trudności jego otoczenia i najbliższych, a szczególnie rodziców.

Każda mama uważa, że jej dziecko jest wyjątkowe i stoi przed nim świetlana przyszłość, lecz jaka przyszłość może stać przed dzieckiem bez rąk i nóg? Nick i jego rodzice udowodnili, że może osiągnąć, co tylko zechce. Dziś Nick jest mężem i tatą czwórki swoich dzieci! Jeździ po całym świecie, motywuje ludzi do działania i wiary w Boga, który, jak mówi Nick, dla każdego przygotował plan idealny.

Książka pozwala zobaczyć jak wiele dostaliśmy w życiu i jak proste może być korzystanie z daru, jakim jest każdy nowy dzień.

 

~ Marianna Michor

 

Źródło: servitus.ksm.org.pl

poleć artykuł
Komentarze użytkowników (1)
fabian123, 2018-09-25 12:08:01
Pięknie!   :)
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz

Popularne

Rośliny to ...Wreszcie mamy wiosnę! A jak wiosna to roślinki :-) Dlatego dziś pokazujemy ...
Film nr 9: ...Macie chwilę? Obejrzyjcie nasz kolejny filmik - o dbaniu o środowisko poprzez ...
Parę ...Filmik z poprzedniego wpisu obejrzany? To pora na artykuł :-) Dziś opowiemy ...
Ankieta:
Co sądzisz o nowej stronie Młodzi Dla Środowiska?
Wkładka edukacyjna

KONTAKT Z NAMI

Biuro Projektu
Katolickie Stowarzyszenie
Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej

ul. Kościelna 10
17-312 Drohiczyn
Tel. kom. 536 165 500

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.