ZINTEGROWANA PLATFORMA
CYFROWEJ EDUKACJI
EKOLOGICZNEJ
Jesteśmy na:

My się zimy nie boimy, ekologii się uczymy

13:59 | 29 stycznia 2018

W dniach 22-28 stycznia 2018 r. mimo trwających ferii zimowych uczyliśmy się dzielnie, mając co dzień lekcje. Spytacie może zdziwieni, co to za pracowita młodzież, która dobrowolnie rezygnuje z feryjnego wypoczynku?


To my, młodzi dla środowiska, ale uczciwie dodamy, że nie wiązało się to z rezygnacją z wypoczynku :) Jak to możliwe? Otóż przez ten jeden tydzień ferii byliśmy na warsztatach ekologicznych, które łączyły dwie, tylko pozornie sprzeczne korzyści – naukę i odpoczywanie od niej.

Odpoczywaliśmy od nauki szkolnej, czuliśmy się tu jak na prawdziwym wyjeździe na ferie, bo było wszystko, co na takim wyjeździe być powinno: gry i zabawy integracyjne, poznawanie rówieśników i zaprzyjaźnianie się z nimi, tańce, śpiewy, zwiedzanie miejscowości, w której jesteśmy, a nawet więcej, bo również duchowy rozwój i refleksja.


Ale też uczyliśmy się, przyswajaliśmy wiedzę w dużych dawkach, bo głównym celem wyjazdu były warsztaty ekologiczne w ramach ogólnopolskiego programu aktywnej edukacji „Młodzi dla środowiska”. Była i teoria, i praktyka. Było i w sali wykładowej, i w terenie (i to jakim terenie! W niemalże legendarnej Puszczy Białowieskiej!). Można wręcz powiedzieć, że do domów wróciliśmy odmienieni. Bardziej świadomi ekologicznie. Uwrażliwieni na to, co naprawdę ważne w ochronie środowiska. I zarażeni zapałem, by w swoim codziennym życiu dbać o środowisko naturalne poprzez mądre działania, wybory i zachowania.
 

Poniżej trochę zdjęć, a więcej znajdziecie w zakładce Galeria, w albumie z datą 22-28 stycznia 2018 r.

poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz

Popularne

Rośliny to ...Wreszcie mamy wiosnę! A jak wiosna to roślinki :-) Dlatego dziś pokazujemy ...
Film nr 9: ...Macie chwilę? Obejrzyjcie nasz kolejny filmik - o dbaniu o środowisko poprzez ...
Parę ...Filmik z poprzedniego wpisu obejrzany? To pora na artykuł :-) Dziś opowiemy ...
Ankieta:
Co sądzisz o nowej stronie Młodzi Dla Środowiska?
Wkładka edukacyjna

KONTAKT Z NAMI

Biuro Projektu
Katolickie Stowarzyszenie
Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej

ul. Kościelna 10
17-312 Drohiczyn
Tel. kom. 536 165 500

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.