Blog

Światowy dzień mokradeł

Dzisiaj w ponad 95 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Mokradeł zwany również Światowym Dniem Obszarów Wodno-Błotnych, Światowym Dniem Terenów Podmokłych czy Międzynarodowym Dniem Mokradeł. W każdym razie chodzi o wodę, bagniska, mokradła, moczary, trzęsawiska, błota i rozlewiska. Czy są tak ważne, że trzeba poświęcać im dzień czy jest to kolejna fanaberia, która nic nie znaczy?…
więcej

Zimowa edycja Terenowych Warsztatów Ekologicznych

Rozpoczęła się zimowa edycja Terenowych Warsztatów Edukacji Ekologicznej  realizowanych dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uczestniczy w nich młodzież z Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Witamy na Podlasiu!
więcej

Ekologiczny sierpień

Młodzi ludzie z różnych stron Polski przez cały sierpień brali udział w kolejnych turach warsztatów ekologicznych prowadzonych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej w ramach projektu pn. „Ogólnopolski program aktywnej edukacji. Młodzi dla środowiska” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej. (więcej…)
więcej

Wakacje w Puszczy Białej na Bugu

Pięć czterdziestoosobowych grup młodzieży z całej Polski wzięło udział w warsztatach ekologicznych w Puszczy Białej. Kolejne dwie dwudziestoosobowe grupy uczestniczyły w ekologicznych warsztatach na wodzie. (więcej…)
więcej

Wakacje w Puszczy Białej

Tydzień spędzony w uroczych zakątkach Puszczy Białej – miejscowości Brok nad rzeką Bug, był czasem zdobywania wiedzy ale też wielkiej radości, uśmiechu i odpoczynku połączonego z rekreacją. Młodzież podsumowuje je jednym zdaniem - Było genialnie! (więcej…)
więcej

Facebook