ZINTEGROWANA PLATFORMA
CYFROWEJ EDUKACJI
EKOLOGICZNEJ
Jesteśmy na:

Młodzi o św. Janie Pawle II

22:17 | 4 kwietnia 2018

Św. Jan Paweł II – wydaje się, że każdy o nim słyszał i nie ma człowieka który nie byłby w stanie powiedzieć o nim kilku zdań.

 

W ciągu swojego życia dał się poznać ludziom jako: ksiądz, biskup pomocniczy krakowski, arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, papież, ale także aktor, dramaturg i pedagog. Był On uważany za jednego z najbardziej wpływowych przywódców XX wieku… robi wrażenie! Ale tak właściwie, kim był i cały czas jest Jan Paweł II dla młodzieży? Żeby znaleźć odpowiedź mogłam zrobić tylko jedno, zadać kolejne pytania, ale tym razem poprosiłam o pomoc kilku znajomych.

Jakie jest twoje pierwsze skojarzenie, gdy słyszysz „Jan Paweł II”?

„Uśmiech i otwarte ramiona” „najmilszy papież” „kremówki” „Widzę Jego uśmiechniętą twarz w myślach” „Od razu przychodzą mi na myśl same pozytywne rzeczy: miłość, radość…” „Pierwszy do głowy przychodzi mi cytat: Miejcie odwagę żyć dla Miłości, Bóg jest Miłością, kojarzy mi się też z niewyobrażalnie wielkim miłosierdziem potrafił przebaczyć człowiekowi który go postrzelił.”

Gdzie pierwszy raz usłyszałeś o Janie Pawle II?

„Kiedyś pokazywali go w telewizji, moi rodzice mnie zawołali i opowiedzieli mi o nim”  „Kiedy umarł, byłam wtedy mała i niewiele rozumiałam” „w domu od rodziców” „Szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że tata czytał mi książkę o Janie Pawle II jak byłem dzieckiem” „Dziadkowie mi zawsze o nim mówili i mówią.”

Czy uważasz, że wniósł On coś w życie ludzi?

„Myślę, że pokazał młodzieży, ze wiara w Boga jest tez dla nich i nie wiąże się tylko z wyrzeczeniami” „moim zdaniem wniósł dużo do życia ludzi, swoim postępowaniem pokazał, że można wszystko wybaczyć nawet największe zło”  wniósł dużo jeśli chodzi o stosunki rodzinne” „Na pewno, w innym razie nie mówiłoby się o nim na całym świecie” „Uczył, że nie ważne z jakiego kraju się jest, można zrobić dużo dobrego. Rozumiał młodzież i pomagał im w radosnym przeżywaniu wiary” „Uważam, że był naprawdę wielkim człowiekiem jak i jest cały czas. Nauczył nas kochać bliźniego i Boga.”

Czy chciałabyś/chciałbyś Go poznać, o coś Go zapytać?

„Chciałabym go zapytać, jak nie zatracić wiary w najtrudniejszych momentach” „chciałbym go poznać,  porozmawiać i zadać kilka pytań, np. czy przebaczyłby po raz drugi oprawcy?” „tak, zapytałabym jak to robi, że jest takim szczęśliwym człowiekiem” „Bardzo chciałabym go poznać gdyż uważam ze był wspaniałą osobą” „nie zastanawiałem się nad tym” „mógłby mi powiedzieć jak udało mu się być ważną i znaną przez wszystkich osobą, a jednocześnie świętym i  prostym człowiekiem” „Na pewno chciałabym go poznać, doświadczyć i doznać tego jakim był człowiekiem. Zapytała bym go o wiele rzeczy, chociażby o to jak wygląda niebo i co dzieje się po śmierci”

Młodzi ludzie nie zapomnieli o Janie Pawle II! Papież jest dla nich przykładem pod wieloma względami, swoim życiem pokazał, że każdego dnia mamy się cieszyć i obdarzać ludzi miłością, to co, spróbujemy?

 

~ Julianna Pawlak

 

Źródło: servitus.ksm.org.pl

poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz

Popularne

Rośliny to ...Wreszcie mamy wiosnę! A jak wiosna to roślinki :-) Dlatego dziś pokazujemy ...
Film nr 9: ...Macie chwilę? Obejrzyjcie nasz kolejny filmik - o dbaniu o środowisko poprzez ...
Parę ...Filmik z poprzedniego wpisu obejrzany? To pora na artykuł :-) Dziś opowiemy ...
Ankieta:
Co sądzisz o nowej stronie Młodzi Dla Środowiska?
Wkładka edukacyjna

KONTAKT Z NAMI

Biuro Projektu
Katolickie Stowarzyszenie
Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej

ul. Kościelna 10
17-312 Drohiczyn
Tel. kom. 536 165 500

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.