ZINTEGROWANA PLATFORMA
CYFROWEJ EDUKACJI
EKOLOGICZNEJ
Jesteśmy na:

Jeszcze parę wspomnień krakowskiej młodzieży

10:10 | 3 września 2018

W tym tygodniu zaczynamy ostatni turnus naszych terenowych warsztatów edukacji ekologicznej, ależ ten czas zleciał! Ale zanim napiszemy Wam o nim, chcemy jeszcze na chwilę wrócić do wcześniejszego turnusu – tego dla młodych z Archidiecezji Krakowskiej, który odbył się w dniach 20-26 sierpnia 2018 r. 

Miło nam, że dzielicie się z nami swoimi wspomnieniami, a my chętnie zamieszczamy je na naszej platformie na pamiątkę, dodając zdjęcia, abyście mogli się na nich odnaleźć i powspominać wyjazd raz jeszcze :-)
 

23.08.

Tego dnia również wyruszyliśmy na wycieczkę, tym razem do Drohiczyna! Mogliśmy oglądać bardzo ciekawą wystawę Muzeum Diecezjalnego, po której oprowadzała nas siostra zakonna, a Drohiczyn wygodnie i szybko zwiedziliśmy melexem. Po części warsztatowej w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Treblince, gdzie przeszliśmy solidną lekcję historii - zwiedziliśmy wystawę i obóz zagłady.

Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem ze śpiewem przy dźwiękach gitary, niektórzy aż zdarli sobie gardło. Wszyscy poznajemy się z dnia na dzień coraz bardziej, prowadzimy długie pogawędki i żartujemy ile się da!

 

24.08.

Na tę atrakcję obozową czekaliśmy długo i w wielkim napięciu, a mowa oczywiście o spływie kajakowym! Wszyscy bardzo dzielnie poradzili sobie z 15 kilometrami wiosłowania na Bugu. Był to sprawdzian wytrzymałości, ale i zaufania dla partnera z kajaka. Nie obyło się bez śmiesznych sytuacji, takich jak osiadanie na mieliźnie i nieustanne płynięcie "na wstecznym", ale na szczęście wszyscy sobie pomagaliśmy i brawurowo dotarliśmy do celu! Po obiedzie nadszedł czas na pracę warsztatową. Połączyliśmy też zabawę z nauką – m.in. graliśmy w grę planszową, która pokazała nam, że szczera rozmowa zespołów dążących do tego samego celu może znacznie ułatwić i przyspieszyć wykonanie zadań. Po wieczornej Mszy Świętej zgromadziliśmy się na wspólnej adoracji, podczas której zaskoczyła nas burza, tak, że aż zabrakło prądu, było więc bardzo nastrojowo. Wieczorem wspominaliśmy najzabawniejsze sytuacje ze spływu kajakowego, już planując, by wybrać się na następny!

poleć artykuł
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz

Popularne

Rośliny to ...Wreszcie mamy wiosnę! A jak wiosna to roślinki :-) Dlatego dziś pokazujemy ...
Film nr 9: ...Macie chwilę? Obejrzyjcie nasz kolejny filmik - o dbaniu o środowisko poprzez ...
Parę ...Filmik z poprzedniego wpisu obejrzany? To pora na artykuł :-) Dziś opowiemy ...
Ankieta:
Co sądzisz o nowej stronie Młodzi Dla Środowiska?
Wkładka edukacyjna

KONTAKT Z NAMI

Biuro Projektu
Katolickie Stowarzyszenie
Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej

ul. Kościelna 10
17-312 Drohiczyn
Tel. kom. 536 165 500

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.